Seznam všech záznamů z roku 2018

04.01.2018 - Mezinárodní seminář aikido - Jablonec n. N.

Již řadu let se koncem roku v Jablonci nad Nisou koná tzv. Zimní škola aikido. Letos proběhl seminář aikido o něco dříve, ve dnech 3.-5. listopadu, a termín nebyl jedinou věcí, která byla jinak. U příležitosti kulatých narozenin Ondry Musila se do Jablonce sjeli aikidisté doslova z celého světa. Zavítali sem Robert Mustard sensei z Kanady (8. dan), Joe Thambu sensei z Austrálie (8. dan), Ramlan Ortega sensei z Malajsie (5. dan), Pawel Felisiak sensei z Polska (5. dan) a Mark Hadiarja sensei z Indonésie (4. dan). Nejen učitelé, ale i ostatní účastníci semináře byli mezinárodní. Z našeho klubu se tohoto nevídaného svátku aikido zúčastnilo dvanáct členů. 

06.01.2018 - Semináře v roce 2018

Rok 2018 sotva začal, ale plán Shikon seminářů a klubových akcí do konce letních prázdnin je již téměř kompletní. V našem kalendáři najdete přehled naplánovaných akcí. 
Co se týče seminářů, čeká nás:
3. - 4. 2. Národní seminář aikido a tai chi ve Strakonicích
7. - 8. 4. Národní seminář aikido a tai chi u nás v Rychnově
25. - 27. 5. Steve Rowe - tai chi v Jablonci nad Nisou
14. - 21. 7. Letní škola aikido a tai chi  - Jizerka
4. - 11. 8. Klubové soustředění na Jedlové

15.01.2018 - Generální úklid č. 1

V sobotu 13. ledna proběhl první generální úklid roku 2018. Účast byla vysoká, ruku k dílu přiložili:

Beáta Ornstová, Filip Horák, Filip Kotera, Lukáš Kotera, Honza Motl, Jana Jonášová, Jitka Černá, Lada Černá, Luboš Švec, Markéta Ornstová, Martin Pohl, Mates Müller, Ondra Dostál, Standa Brádle, Šárka Kovářová, Tomáš Křížek, Vašek Šrom, Vojta Černý, Vojta Šrom a Bob Staněk.

Zvládli jsme udělat spoustu věcí. Setřít podlahy a tatami v dojo a rozcvičovně, vyleštit zrcadla, položit koberec v chodbě, nalepit PVC na okenní parapety, umýt koupelny a toalety, setřít prach všude včetně pytlů a dalších aparátů, pověsit závěs a obrázky v zádveří a tak dále a tak dále. 

Skvělá práce, díky všem, kdo se zúčastnili. 

09.02.2018 - Národní seminář Shi Kon ve Strakonicích

Ve dnech 3. a 4. února proběhl ve Strakonicích pod vedením Ondry Musila první z letošních národních seminářů svazu Shi Kon Budokai ČR. Na programu bylo 5 hodin aikido a 4,5 hodiny tai chi chuan. Seminář tentokrát nebyl zkouškový. Zkoušky aikido proběhnou až na dalším semináři na začátku dubna v Rychnově. 

V tai chi jsme pracovali na první části Yang Cheng Fu formy, kde jsme kromě základního pohybu lehce zabrousili i do vnitřních principů. Principům bylo věnováno poměrně hodně prostoru i v rámci cvičení chi kung. 

Aikido mělo na programu široké spektrum technik, od těch zkouškových až po ty čistě sebeobranné. Došlo i na zbraně – meč a krátkou tyč – některé prvky z juda a jiu waza, tedy volnou obranu proti útokům, které nejsou předem domluvené. 

Zajímavým zpestřením byl v sobotu večer výlet do Prachatic, kde v místní čajovně proběhl koncert skupiny Pepek a námořník. Na kterém vystupoval jeden z našich spolubojovníků z Litoměřic.

Z našeho klubu se semináře zúčastnila čtveřice: Martin Pohl, Jindra Šimánek, Joska Hovad a Tomáš Křížek. 

 

05.05.2018 - Národní seminář a koncert v SHIN-KYO

O víkendu 7. a 8. dubna proběhl v našem dojo národní seminář svazu Shi Kon Budokai. Na programu byly tři tréninky aikido a tři tréninky tai chi chuan, všechny pod vedením Ondry Musila. Aikidisté mohli své nově nabyté znalosti a dovednosti rovnou zúročit u nedělních zkoušek. Na seminář tradičně kromě místních dorazili i bojovníci ze Strakonic, Litoměřic a Jablonce nad Nisou. 

Neobvyklým zpřestřením semináře byl sobotní koncert skupiny Pepek a námořník. Během koncertu Ondra Musil pokřtil nové album skupiny a po koncertě následovala jam session, do které se zapojili nejen účastníci semináře, ale i další hosté. 

Tak nezbývá než hádat, jaké překvapení přinese další rychnovský seminář. 

05.05.2018 - Světový den Tai Chi

Sobota 28. dubna byla světovým dnem Tai Chi a Qi Gongu. Při té příležitosti se v Kutné hoře na vodním pódiu Galerie Středočeského kraje konaly již poněkolikáté veřejné ukázky Tai Chi Chuan. Zástupci Shi Konu zde předvedli první a druhou část dlouhé formy a formu se širokým mečem. Zlatým hřebem Shi Konového programu byla rychlá forma v podání Ondry Musila. Ukázek se zúčastnili i členové klubu s Čáslavi, kteří předvedli několik forem stylu Chen. Zajímavostí pro nás byla forma s vějířem, která se v našem stylu nevyskytuje. 

Po ukázkách následovala přednáška o dýchání a Tai Chi v kutnohorské Dobré čajovně. Odpoledne pak proběhl dvouhodinový seminář, při kterém jsme se věnovali základním principům, první části formy a v závěru také práci ve dvojicích, tui shou. 

 

05.05.2018 - Nabitý závěr sezóny

SHIN-KYO bude mít letos závěr sportovní sezóny pěkně nabitý. Čeká nás:

25.-27. 5. - Seminář Tai Chi Chuan v Jablonci nad Nisou, lektor Steve Rowe

2.-3. 6. - Seminář Aikido v Jablonci nad Nisou, lektor Ondra Musil

9. 6. - Dětský den a soutěž karate v SHIN-KYO