Seznam všech záznamů z roku 2020

12.01.2020 - Národní seminář Shikon Budokai v Rychnově

Ve dnech 11. a 12. ledna hostil náš klub další národní seminář svazu Shikon Budokai ČR. V průběhu víkendu jsme absolvovali tři tréninky Aikido a dva tréninky Karate pod vedením Ondry Musila. V neděli pak proběhly zkoušky na technické stupně kyu v Aikido, kde několik našich členů z řad Aikido Kids získalo 8. kyu - červený pás. Byly to první zkoušky skupiny Aikido Kids vůbec a velmi nás těší, že všichni zkoušení u zkoušky uspěli. Následovaly zkoušky na technické stupně dan v Karate. U nich získali Matěj Müller 2. dan a Tomáš Křížek 4. dan. 
Letošní sezóna je na semináře v Rychnově bohatá. Už na začátku března nás čeká nevídaná událost - seminář Aikido s kanadským instruktorem Robertem Mustardem. Takovou návštěvu rychnovské dojo ještě nezažilo!

26.01.2020 - Velká cena Trutnova

Pod vedením Matěje Müllera dalo SHIN-KYO po letech dohromady závodní tým v karate, který v sobotu 25. ledna vyrazil na svůj první turnaj - Velkou cenu města Trutnova. Na soutěž vyrazilo šest závodníků: Ondřej Dostál, Filip Horák, Václav Šrom, Jaroslav Jiroš, Vojtěch Šrom a Matěj Müller. Všichni naši reprezentanti soutěžili ve sportovním zápase kumite a jejich premiérové vystoupení vůbec nebylo špatné, přivezli tři bronzové medaile. Ve svých kategoriích obsadili třetí místo Matěj Müller, Vašek Šrom a Filip Horák. Ondřej Dostál, Vojtěch Šrom a Jaroslav Jiroš skončili na bodovaném pátém místě. 

01.02.2020 - Zkoušky karate

V pátek 31. 1. 2020 byly nejen pololetní prázdniny, ale v našem dojo se od 18:30 konaly také zkoušky na technické stupně kyu v karate. Patnáct bojovníků předvedlo své umění trojici zkušebních komisařů. Drtivá většina zkoušených uspěla a vysloužila si tak změnu barvy pásku. Nejvyšším uděleným stupněm bylo 4. kyu, fialový pás, jehož novým nositelem se stal Luboš Švec. 

12.03.2020 - Tréninky a akce do odvolání zrušeny

V návaznosti na vyhlášení nouzového stavu pro území České republiky jsou do odvolání ZRUŠENY VŠECHNY TRÉNINKY A JAKÉKOLI DALŠÍ AKCE SHIN-KYO.

Nezoufejte a zůstaňte na nás naladěni alespoň na Facebooku. Trénovat se dá i na dálku, jak se sami brzy přesvědčíte .

14.03.2020 - Mezinárodní seminář a ples

Ve dnech 6.-8. března mělo naše dojo to obrovské štěstí a čest, že mohlo uspořádat mezinárodní seminář s jedním z nejlepších světových učitelů aikido. Svou návštěvou nás poctil a o své bohaté zkušenosti se s námi podělil shihan Robert Mustard z Kanadského Vancouveru, držitel 8. danu. V rámci semináře proběhlo celkem devět hodin tréninku, na který účastníci z celé republiky i ze zahraničí jen tak nezapomenou. Věhlasného učitele přišla do našeho dojo osobně přivítat paní místostarostka Mgr. Jana Drejslová, která mu předala pamětní medaili města Rychnova. Průběh semináře přijela natočit Česká televize.

V sobotu 7. března se v Pelclově divadle konal 2. ples SHIN-KYO, který byl společenskou částí semináře. Na plese hrála skupina Koplaho Band a v rámci doprovodného programu jsme zhlédli autorskou módní přehlídku Zdeňky Zachariášové a taneční vystoupení skupiny Inkeepers. Kromě Roberta Mustarda přijal naše pozvání na ples také hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph. D., který v úvodu plesu pronesl několik slov, vyjádřil svou podporu našemu klubu a poděkoval za naši činnost, čehož si velmi vážíme. 

Uspořádání mezinárodního semináře a plesu by nebylo možné bez podpory a pomoci celé řady lidí. Chceme proto poděkovat všem, kteří se zapojili do příprav a organizace a jakýmkoli způsobem přiložili ruku k dílu. Jmenovitě chceme poděkovat svazu Shi Kon Budokai ČR a Ondřeji Musilovi za pověřením uspořádáním semináře a pomoc s jeho uskutečněním. Dále děkujeme městu Rychnov nad Kněžnou, které bylo partnerem obou akcí, paní místostarostce Mgr. Janě Drejslové, která nad nimi převzala záštitu, a Královéhradeckému kraji, který seminář rovněž významně podpořil.