Seznam všech záznamů z roku 2014

10.01.2014 - Nábor AIKIDO

SHIN-KYO vyhlašuje druhé kolo náboru na AIKIDO! Zájemci se mohou hlásit do konce února 2014

10.01.2014 - Seminář Strakonice 22. - 23. 2. 2014

A je to tu! Známe termín a místo konání nejbližšího semináře SHI KONu. Uskuteční se ve dnech 22. - 23. 2. ve Strakonicích. Na programu budou všechna čtyři bojová umění, která u nás provozujeme, tedy AIKIDO, KARATE, KEMPO i TAICHI. Cena bude 250 Kč. 

04.02.2014 - TAI-CHI - tréninky pro začátečníky

Od 4.2.2014 budou každé úterý a čtvrtek probíhat tréninky začátečníků TAI-CHI od 18:30 do 20:00.

16.02.2014 - SHI KON Seminář Strakonice 22. - 23. 2. 2014

Přinášíme podrobnosti k dříve ohlášenému semináři, který pořádá klub Fudochi Kan ve Strakonicích. Seminář se bude konat ve dnech 22. a 23. 2., cena je 250 Kč a hostitelský klub umožňuje přespání ve svém dojo. 

Tréninky sobota:
Taichi: 10:00-11:00, 17:00-18:00
Aikido: 11:00-12:30, 14:00-15:30
Karate: 12:30-14:00, 15:30-17:00
Tréninky neděle:
Taichi: 9:00-10:00
Aikido: 10:00-11:30
Karate: 11:30-13:00

02.03.2014 - Jak probíhal seminář SHI KON ve Strakonicích

(Fotky ze semináře jsou k vidění v galerii.)

Ve dnech 22. a 23. února proběhl další se seriálu národních seminářů svazu Shi Kon Budokai ČR. Dějištěm semináře bylo jedno z obvyklých míst, byly jím jihočeské Strakonice. Na programu semináře bylo aikido, karate, shaolin kempo a tai chi chuan a neúnavným lektorem pro všechny styly nebyl nikdo jiný než Ondřej Musil z jabloneckého KABU. Každému z bojových umění byly věnovány dva sobotní a jeden nedělní trénink.

SHIN-KYO samozřejmě vyslalo své zástupce, aby na semináři posbírali nové zkušenosti. Sedmičlenná výprava složená tentokrát převážně z adeptů karate a shaolin kempo ve městě na soutoku Otavy a Volyňky řádně propotila svá gi. Dva tréninky byly vedeny spíše v tradičním duchu, jednalo se tedy o cvičení jednotlivých technik a jejich kombinací a dále cvičení forem kata v karate a sifat v kempu. Sobotní odpolední trénink byl pak věnován hlavně testování úderů a kopů do lap.

Součástí programu bylo i večerní posezení na Strakonickém hradě, které uspořádal hostitelský klub Fudochi Kan. Bojové umění totiž není jen o tvrdém tréninku, ale také o výměně zkušeností a informací mezi jednotlivými kluby a jejich trenéry.

Únorový seminář opět ukázal, že členové našeho klubu neváhají vážit několika hodinovou cestu a nocování na podlaze tělocvičny, aby se mohli dále rozvíjet a sbírat nové podněty pro svůj trénink.

19.04.2014 - Zrušení tréninku

POZOR! Na Velikonoční pondělí 21. 4. se ruší trénink karate!

02.06.2014 - Ukázky bojových umění - 28. 6. 2014

V sobotu 28. 6. předvedou bojovníci klubu SHIN-KYO své umění na ukázkách v rámci akce pořádané firmou FAB v Rychnově n. Kn. K vidění budou všechny styly, které se v našem klubu provozují. Nenechte si tuto příležitost ujít. Zatím si rezervujte termín a my vám budeme průběžně přinášet bližší informace.

02.06.2014 - Národní seminář SHI KON v Rychnově

Ve dnech 21. a 22. 6. 2014 bude SHIN-KYO pořádat národní seminář svazu Shi Kon Budokai ČR. Adepti bojových umění aikido, karate, shaolin kung fu a tai chi chuan se sjedou z různých konců republiky, aby načerpali informace před seminářovým vrcholem roku - letní školou na Jizerce. Nenechte si tuto akci ujít a buďte u toho!

02.06.2014 - Seminář tai chi - Steve Rowe

Ve dnech 16. – 18. května pořádal jablonecký klub KABU seminář tai chi chuan, jehož lektorem byl legendární Steve Rowe z Velké Británie. Kromě devítičlenné výpravy klubu SHIN-KYO a členů domácího klubu sem zavítali i adepti třeba z Prahy nebo Strakonic.

Na programu bylo celkem 10 hodin tréninku, který byl zaměřen hlavně na základní principy, na nichž veškeré bojové umění stojí. Jednalo se především o postavení těla a propojení horní a dolní části těla, které umožňuje správný převod síly z a do nohou. Kromě toho přišlo na řadu i cvičení tui shou, anglicky nazývané „pushing hands“. Jedná se o cvičení ve dvojici, při kterém se neustále plynule přelévá útok z jedné strany na druhou. Jedním z cílů tohoto cvičení je rozvoj citlivosti, protože ruce by se při tomto „přetlačování“ měly dotýkat, jak nejlehčeji je to možné. Samozřejmě je to také cvičení vhodné k otestování správné aplikace základních principů.

Seminář byl vlastně takovým zahřívacím kolem před letní školou budó na Jizerce, kde pod vedením Steva Rowe přijde na řadu i cvičení s mečem. Jizerka letos nově nabídne také zahraničního instruktora aikido, kterým bude australský shihan Joe Tambu. SHIN-KYO bude samozřejmě zase u toho. 

02.06.2014 - SHIN-KYO bude hostit národní seminář

Ve dnech 21. a 22. 6. 2014 bude SHIN-KYO pořádat národní seminář svazu Shi Kon Budokai ČR. Adepti bojových umění aikido, karate, shaolin kung fu a tai chi chuan se sjedou z různých konců republiky, aby načerpali informace před seminářovým vrcholem roku - letní školou na Jizerce. Nenechte si tuto akci ujít a buďte u toho!

02.06.2014 - Ukázky bojových umění v červnu

V sobotu 28. 6. předvedou bojovníci klubu SHIN-KYO své umění na ukázkách v rámci akce pořádané firmou FAB v Rychnově n. Kn. K vidění budou všechny styly, které se v našem klubu provozují. Nenechte si tuto příležitost ujít. Zatím si rezervujte termín a my vám budeme průběžně přinášet bližší informace.

04.06.2014 - Seminář Shi Kon - podrobnosti

Přinášíme vám podrobný program plánovaného národního semináře svazu Shi Kon Budokai ČR, který se bude konat v našem dojo. 

Sobota 21. 6. 
9:00 Tai Chi
10:30 Aikido
12:00 Karate/Kempo
13:30 Aikido
15:00 Karate/Kempo
16:30 Tai Chi 

Neděle 22. 6.
9:00 Tai Chi
10:30 Aikido
12:00 Karate/Kempo

24.06.2014 - SHIN-KYO pořádalo už druhý národní seminář v sezóně

Reportáž ze semináře na TV Rychnov!

Již podruhé v této sezóně hostilo rychnovské SHIN-KYO národní seminář svazu Shi Kon Budokai ČR. Na akci, která proběhla o víkendu 21. a 22. června se sjelo více než čtyřicet účastníků. Našli se mezi nimi i tací, kteří za touto zkušeností vážili cestu až z jihočeských Strakonic.

Seminář proběhl pod vedením Ondřeje Musila z Jablonce nad Nisou, který je renesanční osobností v bojových uměních i mimo ně. Je nositelem vysokých mistrovských stupňů v několika bojových uměních (7. dan karate, 6. dan aikido, 5. dan shaolin kempo, tai chi sifu) a kromě toho také reprezentačním trenérem karate. Na programu semináře bylo tai chi chiuan, aikido, karate i shaolin kempo, tedy všechny čtyři styly, které se v současnosti v klubu SHIN-KYO provozují. Každému bojovému umění připadly tři tréninkové bloky, dva v sobotu a jeden v neděli. Tréninky tai chi byly zaměřeny hlavně na opakování základních forem před letní školou na Jizerce, která proběhne v červenci. Náplň karate a shaolin kempo byla v sobotu tradiční, tedy základní techniky a formy kata a sifat. V neděli došlo na práci s lapami a nácviky obrany proti jednomu nebo dvěma soupeřům. Pro aikido byl náročný víkend korunován zkouškami. Navzdory únavě předvedli adepti velmi dobré výkony a tak i v rychnovském dojo bude řada aikidistů od nynějška trénovat tak říkajíc v nových barvách.

Ani letní měsíce nebudou skoupé na příležitosti k dalšímu rozvoji. Třetí týden v červenci proběhne mezinárodní letní škola aikido a tai chi chuan s lektory tak zvučných jmen, jako jsou Steve Rowe z Velké Británie a Joe Thambu z Austrálie. Druhém srpnový týden bude patřit soustředění klubu SHIN-KYO na Jedlové v Orlických horách.

 

29.06.2014 - Ukázky na akci FABu - 28. 6. 2014

V sobotu 28. června předvedli naši členové své bojové umění na hřišti ve Slemeně v rámci oslav firmy FAB. Během asi čtvrthodinové ukázky vystoupilo celkem dvacet členů klubu. Třináct z nich zastupovalo karate, dva shaolin kempo a pět aikido. Z karate a kempa byly k vidění modelové situace, techniky do lap, kihon kumite, kata a sifat. Aikidisté předvedli kihon dosa, go waza a jiu waza proti útokům holýma rukama, dřevěným nožem tanto a proti třem útočníkům. 

Fotky z akce jsou k vidění ve fotogalerii a na Facebooku.

19.07.2014 - Trenéři SHIN-KYO si zvyšovali kvalifikaci pod vedením instruktorů z Anglie a Austrálie

Osada Jizerka se i v letošním roce stala dějištěm mezinárodní letní školy bojových umění, která zde proběhla v týdnu od 12. do 19. července. Na semináři nechyběli ani trenéři a další členové rychnovského klubu SHIN-KYO, kterých sem dorazilo celkem třináct.

Na programu byla bojová umění aikido a tai chi chuan. Pro aikido to byla výjimečná událost, protože letos na Jizerku poprvé dorazil australský shihan Joe Thambu, který je držitelem 7. danu a žákem řady učitelů zvučných jmen, mimo jiné byl posledním adeptem, který složil zkoušky přímo u Gozo Shiody, zakladatele stylu Yoshinkan Aikido.

Tai chi vedl stejně jako v předchozích letech britský instruktor Steve Rowe. Celý týden byl věnován výuce formy v angličtině zvané „Two-Men Form“, tedy forma pro dvě osoby. Jedná se vlastně o modelový souboj, při kterém se cvičenci učí reagovat a různé útoky a situace v boji, testují si účinnost svých vlastních technik a učí se citlivosti a vnímavosti vůči soupeři. Tato málo známá a málo vyučovaná forma je jedním z klenotů bojového umění tai chi a je vynikajícím tréninkovým prostředkem pro adepty na vyšší úrovni dovedností. Semináře tai chi se zúčastnili i někteří naši trenéři karate, pro které to byla také velmi užitečná zkušenost. Nakonec sám Steve Rowe je nositelem 7. danu v karate a jeho dlouholeté zkušenosti s tímto bojovým uměním se promítají do jeho výuky tai chi chuan.

Volného času nebylo nazbyt, vždyť někteří účastníci strávili tréninkem i 7 hodin denně. Přesto se našla chvíle i na doplňkovou fyzickou přípravu, plánování nové sportovní sezóny a výměnu zkušeností s trenéry z ostatních českých klubů.

21.08.2014 - SHIN-KYO opět strávilo týden v Orlických horách

 Stejně jako v posledních sedmnácti letech se i letos sjeli členové klubu SHIN-KYO do Jedlové v Orlických horách, aby se zde v týdnu od 9. do 16. srpna zdokonalovali v bojových uměních aikido, karate a shaolin kempo. Letošní ročník měl rekordních 47 účastníků.

Hlavní náplní byly dvoufázové tréninky zmíněných bojových umění, které byly zaměřeny na zkouškové techniky a kromě nich také na všeobecnou fyzickou přípravu. Pokrok, kterého v průběhu týdne dosáhli, mohli účastníci předvést u pátečních zkoušek v karate, odkud si řada z nich do další sezóny odnesla pásky nové barvy. Kromě nižších technických stupňů má klub i čerstvého držitele hnědého pásu, třetího kyu. Zkoušky ale nebyly jedinou možností, jak zúročit svou týdenní snahu. Druhou příležitostí byla soutěž v kata. Vítězi svých kategorií se stali Dominika Hovadová, Václav Šrom a Jiří Hovorka. Kromě těchto cen byl letos již potřetí předán putovní pohár pro bojovníka roku. Tentokrát jej získala Barbora Lindrová. Všechny ceny byly vyhlášeny v rámci závěrečného pátečního grilování pro členy a přátele klubu. A protože SHIN-KYO pojímá bojové umění v širším pohledu než jen jako soubor sebeobranných technik, mimo tréninků probíhaly další aktivity směřující k všeobecnému rozvoji účastníků. Mezi ně patřilo lezení na horolezecké stěně, turnaj ve fotbale, společenské hry a podobně.

Celé soustředění bylo vlastně přípravou na nadcházející sportovní sezónu, ve které čeká členy SHIN-KYO kromě pravidelných tréninků také řada seminářů a jiných akcí. Hned na začátku sezóny bude klub pořádat nábor nových členů, o kterém vás budeme ještě informovat. 

21.08.2014 - Ukázky v Polsku

SHIN-KYO předvede své bojové umění tentokrát za hranicemi republiky. V neděli 31. srpna vyrazí vyslanci klubu na polské dožínky do obce Bierkowice u Kladska, kde budou reprezentovat rychnovský mikroregion. 

30.08.2014 - Nábor nových členů!!!

SHIN-KYO pořádá od září NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ. Náborové ukázky proběhnou ve čtvrtek 4. září od 18:30 v našem dojo. K vidění bude AIKIDO, KARATE, SHAOLIN KEMPO a TAI CHI CHUAN. Nenechte si to ujít!!!

14.12.2014 - Jedlová pod stromeček

Milý Ježíšku, pod stromeček si letos přeju Jedlovou...

Letos poprvé bude Ježíšek nadělovat Jedlovou, a to jak pod jedle, tak i pod smrčky. Letos poprvé nabízíme vánoční dárkové certifikáty na naše letní soustředění na Jedlové. Při platbě do 23. 12. 2014 za exkluzivní cenu 2500 Kč. Napište si Ježíškovi. Ještě je čas!

19.12.2014 - Dárkové certifikáty na Jedlovou 2015

Letos vydáváme VÁNOČNÍ DÁRKOVÉ CERTIFIKÁTY na podporu nadějných členů našeho klubu. S tímto nepřenosným certifikátem budete mít Jedlovou při platbě do 23. 12. 2014 jen za 2500 Kč. Myslíte si, že dáváte tréninku a klubu víc než ostatní? Požádejte o svůj certifikát, o jehož udělení rozhodnou trenéři SHIN-KYO.

Kromě toho je tu ještě jedna novinka. Přihlášení a platba na Jedlovou je letos poprvé možná online na našich stránkách!