Seznam všech záznamů z roku 2020

12.01.2020 - Národní seminář Shikon Budokai v Rychnově

Ve dnech 11. a 12. ledna hostil náš klub další národní seminář svazu Shikon Budokai ČR. V průběhu víkendu jsme absolvovali tři tréninky Aikido a dva tréninky Karate pod vedením Ondry Musila. V neděli pak proběhly zkoušky na technické stupně kyu v Aikido, kde několik našich členů z řad Aikido Kids získalo 8. kyu - červený pás. Byly to první zkoušky skupiny Aikido Kids vůbec a velmi nás těší, že všichni zkoušení u zkoušky uspěli. Následovaly zkoušky na technické stupně dan v Karate. U nich získali Matěj Müller 2. dan a Tomáš Křížek 4. dan. 
Letošní sezóna je na semináře v Rychnově bohatá. Už na začátku března nás čeká nevídaná událost - seminář Aikido s kanadským instruktorem Robertem Mustardem. Takovou návštěvu rychnovské dojo ještě nezažilo!

26.01.2020 - Velká cena Trutnova

Pod vedením Matěje Müllera dalo SHIN-KYO po letech dohromady závodní tým v karate, který v sobotu 25. ledna vyrazil na svůj první turnaj - Velkou cenu města Trutnova. Na soutěž vyrazilo šest závodníků: Ondřej Dostál, Filip Horák, Václav Šrom, Jaroslav Jiroš, Vojtěch Šrom a Matěj Müller. Všichni naši reprezentanti soutěžili ve sportovním zápase kumite a jejich premiérové vystoupení vůbec nebylo špatné, přivezli tři bronzové medaile. Ve svých kategoriích obsadili třetí místo Matěj Müller, Vašek Šrom a Filip Horák. Ondřej Dostál, Vojtěch Šrom a Jaroslav Jiroš skončili na bodovaném pátém místě. 

01.02.2020 - Zkoušky karate

V pátek 31. 1. 2020 byly nejen pololetní prázdniny, ale v našem dojo se od 18:30 konaly také zkoušky na technické stupně kyu v karate. Patnáct bojovníků předvedlo své umění trojici zkušebních komisařů. Drtivá většina zkoušených uspěla a vysloužila si tak změnu barvy pásku. Nejvyšším uděleným stupněm bylo 4. kyu, fialový pás, jehož novým nositelem se stal Luboš Švec. 

12.03.2020 - Tréninky a akce do odvolání zrušeny

V návaznosti na vyhlášení nouzového stavu pro území České republiky jsou do odvolání ZRUŠENY VŠECHNY TRÉNINKY A JAKÉKOLI DALŠÍ AKCE SHIN-KYO.

Nezoufejte a zůstaňte na nás naladěni alespoň na Facebooku. Trénovat se dá i na dálku, jak se sami brzy přesvědčíte .

14.03.2020 - Mezinárodní seminář a ples

Ve dnech 6.-8. března mělo naše dojo to obrovské štěstí a čest, že mohlo uspořádat mezinárodní seminář s jedním z nejlepších světových učitelů aikido. Svou návštěvou nás poctil a o své bohaté zkušenosti se s námi podělil shihan Robert Mustard z Kanadského Vancouveru, držitel 8. danu. V rámci semináře proběhlo celkem devět hodin tréninku, na který účastníci z celé republiky i ze zahraničí jen tak nezapomenou. Věhlasného učitele přišla do našeho dojo osobně přivítat paní místostarostka Mgr. Jana Drejslová, která mu předala pamětní medaili města Rychnova. Průběh semináře přijela natočit Česká televize.

V sobotu 7. března se v Pelclově divadle konal 2. ples SHIN-KYO, který byl společenskou částí semináře. Na plese hrála skupina Koplaho Band a v rámci doprovodného programu jsme zhlédli autorskou módní přehlídku Zdeňky Zachariášové a taneční vystoupení skupiny Inkeepers. Kromě Roberta Mustarda přijal naše pozvání na ples také hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph. D., který v úvodu plesu pronesl několik slov, vyjádřil svou podporu našemu klubu a poděkoval za naši činnost, čehož si velmi vážíme. 

Uspořádání mezinárodního semináře a plesu by nebylo možné bez podpory a pomoci celé řady lidí. Chceme proto poděkovat všem, kteří se zapojili do příprav a organizace a jakýmkoli způsobem přiložili ruku k dílu. Jmenovitě chceme poděkovat svazu Shi Kon Budokai ČR a Ondřeji Musilovi za pověřením uspořádáním semináře a pomoc s jeho uskutečněním. Dále děkujeme městu Rychnov nad Kněžnou, které bylo partnerem obou akcí, paní místostarostce Mgr. Janě Drejslové, která nad nimi převzala záštitu, a Královéhradeckému kraji, který seminář rovněž významně podpořil.

12.05.2020 - Od 18. 5. otevíráme dojo!

S ohledem na uvolnění protiepidemických opatření otevíráme od pondělí 18. 5. 2020 v omezené míře naše dojo, a to za podmínek splňujících nařízení vlády. Od 18. 5. začnou probíhat tréninky skupin TAI CHI CHUAN, TAI CHI CHUAN NÁBOR, KONDIČNÍ CVIČENÍ, KONDIČNÍ BOX a AIKIDO (upravený trénink bez kontaktu).

Podmínky jsou následující:

 • Na všechny tréninky se bude nutné přihlásit v docházkovém systému.
 • Budou-li přihlášení méně než 4 lidé, trénink se konat nebude.
 • Počet účastníků bude omezen na 10.
 • Tréninky budou začínat o 10 minut později a končit o 10 minut dříve, aby se jednotlivé skupiny nesetkávaly a v halách se stihl vyměnit vzduch.
 • Nebude možné používat sprchy ani šatny.
 • POZOR! Tréninku se mohou zúčastnit pouze členové, u kterých se neprojevují a v posledních dvou týdnech neprojevily příznaky infekčního virového onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.)

Svou účast na trénincích zvažte s ohledem na svůj zdravotní stav a podmínky provozu klubu.

V případě nejasností a dotazů kontaktujte svého trenéra. Pro aktuální informace sledujte naše webové stránky a docházkový systém. 

28.05.2020 - Od 1. června tréninky všech skupin!

S uvolňováním protiepidemických opatření dochází i v našem dojo k další vlně obnovení provozu. Od pondělí 1. června budou probíhat tréninky všech skupin, nově tedy otevíráme i skupiny KARATE NÁBOR, SPORTOVNÍ PŘÍPRAVA DĚTÍ 4-6 LET a SPORTOVNÍ PŘÍPRAVA DĚTÍ 7-10 LET.

STÁLE ALE FUNGUJEME V OMEZENÉM REŽIMU A JSME NUCENI VYŽADOVAT DODRŽOVÁNÍ NÁSLEDUJÍCÍCH PRAVIDEL:

 • Na každý trénink je nutno se přihlásit v docházce (https://www.shin-kyo.cz/dochazka/user-calendar/) minimálně 3 hodiny předem.
 • Kdo nebude přihlášen v docházkovém systému, nemůže se tréninku zúčastnit.
 • Budou-li na trénink přihlášeni méně než 4 lidé, trénink se ruší. Zkontrolujte si tedy, prosím, zda je na Váš trénink přihlášen dostatečný počet lidí.
 • Počet účastníků každého tréninku je omezen na 15. Pokud jste přihlášeni a zjistíte, že na trénink nakonec nedorazíte, co nejdříve se, prosím, odhlaste, abyste uvolnili místo ostatním.
 • Tréninky jsou zkráceny a čas jejich začátku a konce je upraven tak, aby se jednotlivé skupiny nepotkávaly v šatnách, aktuálně platné časy svých tréninků najdete v docházce.
 • Divákům (rodiče, příbuzní, kamarádi) není vstup na trénink povolen.
 • Tréninku se mohou zúčastnit pouze členové, u kterých se neprojevují a v posledních dvou týdnech neprojevily příznaky infekčního virového onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu).
 • Účast na tréninku je dobrovolná. Účast svou nebo svých dětí dobře uvažte s ohledem na zdravotní stav a podmínky provozu klubu. 

V případě nejasností a dotazů kontaktujte svého trenéra. Pro aktuální informace sledujte naše webové stránky a docházkový systém. 

Těšíme se na viděnou
Tým SHIN-KYO

23.07.2020 - Jedlová 2020 se blíží

Do letošní Jedlové zbývá už jen 16 dní. Soustředění proběhne podobným způsobem jako v předchozích letech s několika drobnými změnami. S upřesněním čekáme na avizovaná nová hygienická opatření. V následujících dnech zveřejníme detailní informace a všem přihlášeným je rozešleme e-mailem.

20.08.2020 - Jedlová 2020 je za námi

Tak jako každý rok se i letos v srpnu uskutečnilo týdenní soustředění „Jedlová“ na chatě Kristýna v Deštném v O. h. Účastníci měli opět velmi nabitý program; od očekávaných třífázových tréninků karate a aikido přes lezení, vyrábění vlastních hodin a vodní bitvy až po stavění tee-pee nebo táborák. Celé soustředění zakončilo páteční grilování pro přátele klubu, kde také došlo k vyhodnocení zkoušek a soutěží. A byl důvod slavit, u pátečních zkoušek všichni uspěli.  V soutěžích v karate a aikido se ve svých kategoriích na medailových příčkách umístili:

Aikido + karate: 1. Nikola Mizerová, 2. Kateřina Kopecká, 3. Michal Švikruha

Kata 7.-6. kyu: 1. Tereza Mazurová, 2. Vojtěch Kubíček, 3. Natálie Hrábková

Kata 5. kyu a výš: 1. Michal Dušánek, 2. Ondřej Dostál, 3. Adéla Jonášová

Návštěvou nás poctil zastupitel města Rychnova Mgr. Miroslav Hofmann a paní místostarostka Mgr. Jana Drejslová, která již potřetí předala putovní pohár bojovníka roku Ondřeji Dostálovi.  

09.09.2020 - Narozeninová oslava v dojo

Jak jistě víte, v minulých měsících jsme vyhlásili video výzvu, jejíž součástí bylo plnění různých dovednostních úkolů. Výherkyní se stala aikiďačka Natálie Mizerová, která tímto vyhrála narozeninovou oslavu v našem dojo. A jelikož Natálie má dvojče Nikolu a obě mají narozeniny překvapivě ve stejný den, stala se z toho oslava hned dvojitá. Kdo už nás trochu zná, tak ví, že se zde žádná akce neobejde bez pořádné porce pohybu. A tak tomu bylo i v sobotu 5.9. Program jsme měli opravdu nabitý; různé soutěže a pohybové aktivity, vodní bitva, lezení na umělé stěně či ukázky aikido. Nechyběl ani dort ve stylu bojového umění s hromadou dalších dobrot a skvělého pití. Překvapením celé akce bylo noční putování završené pouštěním lampiónů štěstí s myšlenkou na své tajné přání. Teď už nezbývá nic jiného než doufat, že se naše přání vyplní.

Ivča

09.10.2020 - Zrušení tréninků a akcí

S politováním Vám oznamujeme, že ode dneška 9. 10. 2020 (včetně) do odvolání rušíme všechny tréninky a akce klubu. Jakmile to bude jen trochu možné, provoz obnovíme. Sledujte náš web a Facebook.