Seznam všech záznamů z roku 2021

05.02.2021 - Hovory o BÚ (bojových uměních)

Zahajujeme seriál rozhovorů o bojovém umění. Nahlédněte s námi do hlav našich dlouholetých členů a trenérů a odhalte, co je k bojovému umění přivedlo, co je u něj drží, co je inspiruje nebo co je na něm štve. Sledujte naše Hovory o BÚ (bojovém umění).

16.02.2021 - Rozhovor s Honzou Kubovým

Náš seriál "Hovory o BÚ (Bojových Uměních) pokračuje druhým dílem. Tentokrát jsme se ptali Honzy Kubového.

Dozvíte se třeba, jestli mu v aikido chybí soutěže, jak si techniky zkouší doma na dětech nebo od koho dostal v bojovém umění svou největší lekci.

K rozhovoru se dostanete kliknutím na odkaz zde

10.03.2021 - Jedlová 2021 z poloviny naplněna!

Kapacita našeho letního tábora na Jedlové je pro letošek již z poloviny naplněna. Jsme vděční za důvěru, kterou nám v této nejisté době prokazujete. My s letošní Jedlovou počítáme a rádi vidíme, že vy také. Pomůže nám to celou akci pořádně naplánovat a připravit. Kdo ještě váháte, neváhejte dlouho, ať na vás zbyde místo ;-).

16.08.2021 - Jizerka 2021

Od 17. do 24. 7. proběhla v srdci Jizerských hor tradiční letní škola bojových umění aikido a tai chi chuan. Naše devítičlenná výprava u toho nemohla chybět. Jednalo se o jubilejní 30. ročník, který se kvůli epidemiologickým opatřením bohužel musel obejít bez zahraničních účastníků. Lektoři, kterými byli Ondřej Musil pro aikido a Tereza Musilová pro tai chi chuan, se však postarali o to, aby nikdo své účasti ani tentokrát nelitoval. Týdenní trénink byl korunován úspěchem Jiřího Hofmana a Josefa Hovada, kteří složili zkoušku na 1. dan a stali se tak u nás čtvrtým a pátým nositelem černého pásu v aikido.

 

16.08.2021 - Příměstský tábor

Ve dnech 26.-30. července se uskutečnil historicky první příměstský tábor SHIN-KYO. Každý den jsme započali řádnou rozcvičkou a hrou zvolenou samotnými účastníky. Poté následovaly aktivity programu jako stavění domina, překážkové dráhy, dovádění venku, soutěže a různé hry. V neposlední řadě jsme připravovali výborné štrůdly, pomazánky a palačinky ke svačině. A že stály za to! Nakonec se naše výprava vydala na výlet do Deštného v Orlických horách, kde jsme mimo jiné objevili tajemství trenérova velkého batohu.

16.08.2021 - Jedlová 2021

Letos poprvé se karate stalo součástí Olympijských her a ty byly proto tématem našeho soustředění, které se konalo od 7. do 13. 8. Olympionici si vyzkoušeli spoustu tradičních i netradičních disciplín od hodu oštěpem, běhu překážkové dráhy, přes skok do výšky až po závody vozatajů či překážkové cvrnkání míčků. Nedílnou součástí byly tréninky aikida a karate, z nichž někteří na konci týdne úspěšně vykonali zkoušku. Olympijské soustředění bylo slavnostně zakončeno tradičním grilováním pro rodiče a přátele klubu. Svou návštěvou nás opět poctila místostarostka města Mgr. Jana Drejslová, která předala putovní pohár bojovnici roku Kátě Kopecké. Vyhlášeni byli také vítězové olympijského klání. Na zlato dosáhl tým Norska ve složení: Vojta Paleček, Michal Švikruha, Filip Kotera, Káťa Kopecká, Klárka Brandejsová a Honzík Kubový. 

26.08.2021 - Aktuální pravidla pro činnost spolků

Přehledný souhrn pravidel a omezení platných od 1. 9. 2021
Zdroj: Česká rada dětí a mládeže 

 
S nástupem nového školního roku aktualizujeme koronavirová opatření pro běžnou spolkovou činnost (schůzky, výpravy, vzdělávací akce).
Hlavní novinky ve zkratce:
  • Prokazování bezinfekčnosti není třeba pro akce do 20 osob.
  • Platnost antigenního testu se pro potřeby volnočasových a spolkových aktivit prodlužuje ze 72 hodin na 7 dnů.
Základní pravidla:
  • Střediska, oddíly, skupiny musí vést evidenci účasti na setkáních (musíme být schopni uvést, kdo a kdy byl přítomen, a jak jej kontaktovat) a uchovávat ji nejméně 30 dnů.
  • Bez prokázání bezinfekčnosti se mohou scházet skupiny nejvýše 20 osob (bez ohledu na věk), a to uvnitř i venku.
  • Je možné pořádat akce do počtu 1000 osob (uvnitř) nebo 2000 osob (venku).
  • Každá přítomná osoba bez rozdílu věku musí být bez příznaků onemocnění covid-19. Každá osoba, s výjimkou dětí do 6 let, musí pro účast na akci pro 20 a více osob doložit svoji bezinfekčnost (viz níže). Osobě, která nesplní uvedené podmínky, jednotka neumožní účast na setkání.
Doporučujeme upřednostňovat aktivity venku před aktivitami uvnitř, pro jakkoli velké skupiny.
Za přípravu pravidel děkujeme Petrovi Permimu Vaňkovi, místostarostovi organizace Junák - český skaut
27.08.2021 - SHIN-KYO na příměstských táborech

Během letních prázdnin jsme byli celkem třikrát osloveni pořadateli příměstských táborů, abychom předvedli, co se v dojo učíme. Dvakrát jsme vyrazili "do terénu" do Kvasin, jednou přišli účastníci tábora do našeho dojo. Konkrétně jsme z našeho repertoáru představili karate a aikido. Použili jsme i pomůcky - zbraně, lapy a odražeče. A nejenže jsme cvičili my, zapojili se i děti a vedoucí z tábora. Na správné zvládnutí technik je potřeba hodně času a tréninku, ale přesto jsme během naší ukázky zvládli základní vysvětlení zdánlivě jednoduchého přímého úderu (cuki). Všichni si ho pak mohli vyzkoušet nejen do vzduchu, ale i do lap. Stejně tak si v rámci sebeobranných modelových situací vyzkoušeli některé páky. Všichni si tak mohli sami ověřit, jak byli pozorní při vysvětlování a jestli jim to funguje. Musím uznat, že děti byly šikovné a zejména u některých jedinců se projevil skrytý talent. Věřím, že se jim ukázky líbily a těším se, že se alespoň s některými potkám v září na náboru a později na tréninku.

Jarda "Rybíz" Jiroš

05.09.2021 - Zahájení sezóny 2021/2022

Je tu začátek další sezóny. Věříme, že v té letošní budeme moci pořádně makat a vynahradíme si loňský výpadek. Nemusíte mít ale strach, že byste to nezvládali. Pro spoustu z nás byl trénink v loňském roce komplikovaný a budeme na to brát ohled.

Důležité termíny jsou:

6. září - spuštění online systému pro přihlašování, aktualizaci údajů a platby členských příspěvků.

6. září - zahájení tréninků pro stávající členy s výjimkou sportovní přípravky, rozvrh tréninků najdete v docházkovém systému.

16. září - náborové ukázky v našem dojo od 18h

20. září - zahájení tréninků pro nováčky, zahájení sportovní přípravky pro všechny

Věříme, že Vaše odhodlání jeden virus nezlomí a že se s námi zase pustíte do práce na sobě samých!