Seznam všech záznamů z roku 2015

30.08.2015 - Jedlová 2015

I letos vyrazilo rychnovské SHIN-KYO na své letní soustředění do Jedlové v Orlických horách. Pětatřicet členů klubu zde strávilo druhý srpnový týden tréninkem bojových umění karate, shaolin kempo a aikido. Navzdory nezvykle vysokým teplotám probíhalo soustředění tradičním způsobem. Hlavním bodem programu byl dvoufázový trénink, který zahrnoval jak kondiční, tak technické části. Letošní soustředění se neslo více v tradičním duchu. Šéftrenér Martin Pohl věnoval hodně pozornosti technikám yakosuku kumite , modelovým situacím prováděným ve dvojici, které učí adepty základním sebeobranným reakcím. Opakováním těchto modelových technik si adepti zafixují reakce na útoky, které pak v případě skutečného ohrožení automaticky provedou, aniž by o nich museli přemýšlet. Dalším bodem programu byly sestavy kata. Cvičení kata, v shaolin kempo nazývané sifat, je jedním z tradičních způsobů výuky bojových umění. Byť se cvičí bez partnera, jedná se o sekvence pohybů doslova nabité nejrůznějšími bojovými technikami, z nichž některé jsou zřejmé na první pohled, zatímco jiné se skrývají za zdánlivě nesmyslné a nepoužitelné pohyby. Pokročilé provedení kata není jen fyzickým, ale také mentálním cvičením, neboť cvičící by si v každém pohybu měl představit možné bojové aplikace. Kromě tréninku byl čas i na hry a soutěže, lezení na horolezecké stěně, noční bojovku a další aktivity. Vrcholem celého týdne byly zkoušky na žákovské stupně technické vyspělosti v karate, při kterých mohli účastníci zúročit své celotýdenní snažení a zajistit si do začátku sportovní sezóny pásky nové barvy. Nechybělo ani páteční grilování za účasti rodičů a přátel členů klubu, které se v posledních letech stalo příjemnou tečkou za celým soustředěním. 

17.09.2015 - Formulář pro platbu členského příspěvku

Měli jste vždycky zmatek ve variabilních a specifických symbolech při platbě členských příspěvků? Formulář na našich stránkách vám poradí! Pokud máte účet u Komerční banky, zavede vás přímo do internetového bankovnictví. Pokud ne, tak vám aspoň vytvoří kód pro QR platbu anebo vám vypíše všechny údaje, které máte zadat při převodu. A pokud byste měli nějaké nejasnosti, tady máte návod.

27.10.2015 - Rekonstrukce 2015

Naše dojo prodělalo v létě 2015 další rekonstrukci. Na počátku byla havárie vody. Po zjištění celkového stavu se však původně plánovaná výměna vodovodního a odpadního potrubí rozrostla na celkovou rekonstrukci sociálního zařízení a šaten. Ani tentokrát se to neudělalo samo :-). Náš velký dík proto patří následujícím:

Boltiv s.r.o.
Město Rychnov nad Kněžnou
Josef Hejný a Ing. Jan Dostál – zednické práce
Libor Klouzek a Ing. Stanislav Fröhde – topenářské práce
Adam Müller – elektrikářské práce
Rodina Horákova
Paní Fialová
Martina Černá – zásobování a stravování
Václav Masopust – sanitární zařízení
Stamont Rychnov n. Kn. – dodavatel
Členové SHIN-KYO a jejich rodiče - nesčetné hodiny dobrovolné práce

 

27.10.2015 - Den otevřených dveří 6. 11. 2015

Chcete-li vědět, jak dopadla rekonstrukce, která v našem dojo probíhala od června do září letošního roku, přijďte se podívat v pátek 6. listopadu 2015 od 18 hodin  na den otevřených dveří. Kromě prohlídky nově zrekonstruovaných prostor uvidíte ukázky bojových umění, budete si moci třeba bouchnout do pytle nebo do lapy a možná přijde i kouzelník ;-). 

07.11.2015 - Den otevřených dveří

V pátek 6. listopadu 2015 se v našem dojo uskutečnil den otevřených dveří. V rámci akce si návštěvníci mohli prohlédnout hygienické zařízení a šatny, které prošly přes léto rozsáhlou rekonstrukcí. Kromě aktuálního stavu po rekonstrukci mohli diváci na promítaných fotografiích vidět i počáteční stav a průběh prací. Následovaly krátké ukázky bojových umění, ve kterých bylo zastoupeno karate, aikido, shaolin kempo i tai chi chuan. Po ukázkách si všichni mohli s pomocí našich trenérů vyzkoušet některé techniky bojových umění nebo práci s aparáty, jako jsou boxovací pytle a lapy. Akce byla otevřena pro širokou veřejnost a zúčastnilo se jí několik desítek lidí. Velkou část návštěvníků tvořili obyvatelé přilehlých domů, kteří se v průběhu rekonstrukčních prací často zajímali, co se to u nás vlastně děje, a nyní měli možnost vidět výsledek. Na akci dorazila i představitelka města Rychnova n. Kn., které naši činnost dlouhodobě podporuje, místostarostka Mgr. Jana Drejslová. Všem, kteří se aktivně zúčastnili a pomohli s přípravami, občerstvením a ukázkami patří velký dík. Kdo ví, třeba se den otevřených dveří stane každoroční tradicí…

17.11.2015 - Školení trenérů - Jablonec n. N.

O víkendu 28. a 29. listopadu se v Jablonci nad Nisou uskuteční školení trenérů. Jedná se o skvělou příležitost zvýšit si kvalifikaci a získat nebo obnovit svou licenci trenéra III. třídy. Tým trenérů SHIN-KYO u toho samozřejmě nebude chybět.

07.12.2015 - Školení trenérů 2015

Ve dnech 28. a 29. listopadu se v Jablonci nad Nisou uskutečnilo školení trenérů svazu SHI KON BUDOKAI ČR. Nechyběla u toho ani výprava z našeho klubu, která byla tentokrát jedenáctičlenná. Na programu školení byly přednášky o teorii sportovního tréninku, kondičním tréninku, regeneraci, pedagogice, první pomoci a o právu ve sportu. Kvitována byla zejména praktická část přednášky o první pomoci, při které si všichni účastníci vyzkoušeli nepřímou masáž srdce na figuríně. Při přednáškách padla i řada podnětných dotazů. Nejbohatší diskuze se rozvinula v průběhu přednášky o právu a přinesla odpovědi na řadu praktických problémů, které jsou ve většině klubů podobné. Všech jedenáct rychnovských účastníků úspěšně absolvovalo závěrečný test a všichni si proto z Jablonce, kromě nabytých znalostí, odvezli i licence trenéra III. třídy.

19.12.2015 - Je tu KONDIČNÍ BOX!

Od 5. ledna začíná KONDIČNÍ BOX. Nový kurz s boxováním do aparátů zaměřený na fyzickou kondici. Nabízíme i DÁRKOVÉ CERTIFIKÁTY jako skvělý dárek pro vaše blízké pod stromeček. Pro bližší info pište na info@shin-kyo.cz nebo volejte na 777 567 500.

19.12.2015 - Tip na vánoční dárek

Potřebujete tip na neobvyklý a užitečný vánoční dárek? Připravili jsme pro vás DÁRKOVÉ CERITFIKÁTY NA KONDIČNÍ BOX. Pište na info@shin-kyo.cz nebo volejte na 777 567 500.

20.12.2015 - Kondiční trénink a sebeobrana

Kromě kondičního boxu otevíráme od 4. ledna také KONDIČNÍ TRÉNINK zaměřený na SPRÁVNÉ DRŽENÍ TĚLA s prvky SEBEOBRANY. Tréninky budou probíhat v pondělí a ve středu od 19:30. Přijďte porovnat své tělo, posílit a vybalancovat své svalové skupiny. Anebo darujte kondiční trénink svým blízkým k Vánocům formou DÁRKOVÉHO CERTIFIKÁTU. Pro další informace pište na info@shin-kyo.cz nebo volejte na číslo 777 567 500.

28.12.2015 - Národní seminář v Rychnově!

Poslední lednový víkend je tu pro vás skvělá příležitost. Nemusíte jezdit na seminář, seminář přijede k vám! Ve dnech 30. a 31. ledna 2016 proběhne v našem dojo seminář aikido a tai chi chuan svazu Shi Kon Budokai ČR pod vedením Odry Musila, Petra Nováka a Terezy Musilové. Nenechte si to ujít: